sobota, 8 stycznia 2011

Owocowe kompozycje

Owoców  podkreślą sezon, w którym powstała kompozycja, wprowadzą grę faktur, kolorów, są  ciekawym i niecodziennym środkiem wyrazu artystycznego.

Wybieramy owoc:
Zwracamy uwagę na wielkość owoców tak aby w kompozycji zachować optymalne proporcje.
Sprawdzamy czy są świeże, bez obić, uszkodzeń, chorób i szkodników.
Pamiętajmy, że tlen atmosferyczny powoduje ciemnienie miąższu niektórych owoców.

Stosujemy - dowolność niekontrolowana
Jako naczynie:
- wydrążamy środek, gdzie mocujemy plastikowy pojemnik, w który wkładamy namoczoną gąbkę florystyczną lub nalewamy wodę,
- obkładamy naczynie robocze (np. plastikowy pojemnik) układając owoc obok owocu, do mocowania przydatny jest drut fi 1-1.5 (tę czynność najlepiej wykonywać  na płaskiej powierzchni).
Element dekoracyjny naczynia
- najlepiej wyeksponowane będą w naczyniu przeźroczystym. Pamiętajmy, że sok może zmętnić i zakwasić wodę, tym samym szkodząc kwiatom. Najlepiej posłużyć się zestawem dwóch pojemników. Do środkowego wlewamy wodę i ustawiamy kwiaty, powierzchnię pomiędzy naczyniami wypełniamy owocami.
Składowa bukietu 
- najważniejsze to solidne zamocowanie owocu, najlepiej użyć do tego drewniany patyk (wykałaczki, patyczki do szaszłyków) lub mocny drut florystyczny. Nasza przedłużka nie powinna się wyginać pod ciężarem owocu.

Czerwone jabłka i delikatne pędy sosny wejmutki mogą stać się symbolem Świąt Bożego Narodzenia . Soczyste truskawki i winogrona i żywe kolory przypomną nam słoneczne lato.



Każda pora roku przynosi w darze coś ciekawego. Drobne owoce kaliny, dzikiej róży, jarzębiny, jesienią można pozyskać w najbliższym parku a przy okazji wybrać się na spacer :).
Natomiast po szyszki raczej nie wybierajmy się śnieżną zimą. Trudno znaleźć pod śniegiem poza tym mogą być już pociemniałe i nasiąknięte wodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz